Skip to main content
  • 12.11.2016.

Predavanje: Počeci zagrebačke DnB scene

Od startnog pištolja edukativno – konferencijaskog srca Jezgre, s 5 sati znanja i 4 sata plesa, dijeli nas još samo jedan dan.

 
Kao ono vrijeme kada si kao klinac mamu neprekidno gnjavio pitanjima "Koliko još i zašto toliko?" tako smo i mi uzbuđeni što će tri zagrebačke lokacije poslužiti kao elektronička učionica od 13. do 17. studenoga. Jezgra nastaje kao centralni dio koračanja prema slavlju 15. godina postojanja, i kao osovina koncentrirana specifično na edukaciju plesno nastrojenih. Sva predavanja, paneli, izložbe, filmske projekcije i još štogod nam padne na pamet će ti biti u potpunosti besplatni, jer kultura ne bi trebala doći s priloženim cjenovnikom.

 
Ovom prilikom osjeti se pozvanim u/na Pločnik u srijedu, 16. studenoga, gdje će te kada satovi otkucaju regularni kraj radnog vremena u pet popodne, preuzeti naš gost predavač Funk Guru, domaći član CFSN ergele koja u svojoj organizaciji nosi neke od najkvalitetnijih domaćih programa poput Illectricty Festivala, Illectric Funka i Videoskopa, uz moderatorsku pasku Loop Junkiesova Duboka, koji je u Splitu održao predavanje u počecima alternativne/bass scene. Gospoda, s svojim zavidnim sabranim iskustvom, dolaze sa specifičnom misijom na jeziku, a to je da te provedu kroz temu rađanja zagrebačke DnB scene. Kako je sve započelo, tko su bili glavni akteri, tko klubovi patroni jednog novog zagrebačkog zvuka i kako je to izgledalo kada su se bubanj i bas počeli ljubiti u mraku zagrebačkih plesnih punktova?
{youtube}R1VG6SOlFt0{/youtube}
 
Za sve ostalo što te još čeka jedne jesnenske srijede u oku Jezgrina uragana skokni na službeni event, a Klubska još jednom skida kapu onima koji su omogućili da znanje i zabava plesačima budu free – Burnu Hrvatska, Jamnici Sensation, Kulturpunkt.hr, MTV-u Hrvatska, Partypolisu i UESmag-u.
 
 
sven desk
sven mob
Vezani članci
Ovaj dokumentarac gotovo 30 godina nakon originalne objave je ponovno ugledao svjetlo dana na YouTubeu
sven mob
Ovaj dokumentarac gotovo 30 godina nakon originalne objave je ponovno ugledao svjetlo dana na YouTubeu