Skip to main content

Rave On, izložba o rave kulturi 80-ih i 90-ih otvorena je u Liverpoolu

Rave On izložba u galeriji Open Eye, slavi rave povijest i kulturni utjecaj Liverpoola

Piše: 

Naslovna foto

Mark McNulty

Rave On predstavlja naslijeđe i utjecaj liverpoolske rave scene kasnih 1980-ih do ranih 90-ih kroz objektiv lokalnog veterana umjetničke fotografije Marka McNultyja. Dosta materijala su nabavili preko javne prijave fotografija, letaka, memorabilija i više od onih koji su sudjelovali u kulturi.

Rave On također predstavlja film o stanarima ustanove za oporavak od ovisnosti Damien John Kelly House koji dijele svoja sjećanja i iskustva s rave partya u Liverpoolu i prikazuje snimke s ključnog partyja u Quadrant Parku, piše Merissa Cetin za DJ Mag.

Cijela je izložba postavljena do 23. veljače, s odabranim dijelovima otvorenim do 19. ožujka, a ulaz je besplatan

“Klupska je kultura nešto na mnogo načina što živi izvan granica onoga što se može sačuvati ili dokumentirati, a opet je tako formativno i mnogima bitan odušak za tijelo i um”, rekla je pomoćnica kustosa i kreativna producentica galerije Bronwyn Andrews u izjavi za medije.

Oduševljeni smo što možemo slaviti bogatu rave povijest Liverpoola, sa slikama i uspomenama koje je priskrbila sama zajednica

Više informacija o Rave Onu potražite na web stranici Rave On @ External Walls & Atrium – OEG

fs dc 300x600
Dokumentarac prati generaciju post-punk glazbenika koji su sintesajzer s eksperimentalnog ruba doveli u središte pop pozornice
morales 600
Dokumentarac prati generaciju post-punk glazbenika koji su sintesajzer s eksperimentalnog ruba doveli u središte pop pozornice