Skip to main content

Andrea Ljekaj potpisuje četvrto izdanje za vlastiti label Atje, najavljujući tako novi album

Najnovije izdanje Andrea Ljekaja, osnivača Atje etikete nudi refleksiju glazbe kao sredstva izlaza iz svakodnevnice i terapije kroz teške životne periode, ujedno najavljujući i nadolazeći album na kojem će se naći i pjesme s ovog izdanja.

Piše: 

Naslovna foto

Isidora Menenćanin

Otvarajući s “Febrom”, Ljekaj je uspio uhvatiti stanje preplavljenosti i tromosti kroz tople basove koji polako kulminiraju u emotivnom vrhuncu. Saturirani pulsirajući ritam i crispy zvukovi iz pozadine stvaraju balansirajući kontrast, evocirajući filmsku asocijaciju poput zvona željezničkog perona ili oporih trenutaka u sparnoj, radnoj atmosferi. “Febra” je sjajan slow burner s masnim zvukom koji stvara jedinstvenu napetost i duboko zadovoljstvo.

Foto Isidora Menenćanin

Nasuprot tome, “Terapiya” donosi ritmični osjećaj obnove i povratka u normalno stanje. Pjesma je prožeta energijom i životom, s ludim ritmom i prostranim synth sekvencama koje stvaraju bogatu i dinamičnu zvučnu paletu. Neočekivani ulazak klavira, poput zračnog vihora usred vrelog ljetnog dana, dodaje element iznenađenja, obogaćujući kompoziciju i ističući Ljekajevu kreativnost.

Andrea Ljekaj eksperimentira s dubokom atmosferom, toplim basovima i bubnjevima te razvedenim synth uzorcima, stvarajući jedinstvenu fuziju žanrova poput trip hopa, jazza, electronice, dubstepa i housea. Fokusiran na bubnjeve i bas, njegova produkcija donosi spontane momente s nasumičnim zvucima koji obogaćuju kompozicije. Ovo izdanje ne samo da nudi glazbeno iskustvo, već i priča osobnu priču, pružajući slušatelju emocionalno i terapeutsko putovanje kroz glazbu. Kao četvrto izdanje na Atje labelu, “Terapiya” nastavlja Ljekajevu eksperimentalnu glazbenu viziju, potvrđujući prepoznavanje kroz nagrade i nominacije dosadašnjih izdanja.

fs dc 300x600
Dokumentarac prati generaciju post-punk glazbenika koji su sintesajzer s eksperimentalnog ruba doveli u središte pop pozornice
morales 600
Dokumentarac prati generaciju post-punk glazbenika koji su sintesajzer s eksperimentalnog ruba doveli u središte pop pozornice